Vyrobte si vlastní domácí parfém a ušetřete peníze i přírodu


Parfémy a vůně jsou nedílnou součástí našich životů. Pomáhají nám cítit se svěže a přitažlivě a mnohdy nám zvedají náladu. Bohužel ale mnoho komerčních vůní obsahuje chemikálie, které mohou být škodlivé pro naše zdraví i pro životní prostředí. Proto je dobré vyzkoušet si vyrobit si vlastní parfém, který bude nejen přírodní, ale i levnější než ty komerční.

Co budete potřebovat

  • Alkohol: Tento ingredience bude tvořit základ vašeho parfému a pomůže rozpustit vonné oleje. Nejlepší je použít vysokoprocentní vodku nebo denaturovaný alkohol.
  • Vonné oleje: Toto jsou esenciální oleje, které budou tvořit samotnou vůni vašeho parfému. Můžete si vybírat z mnoha druhů – od citrusových po květinové a kořeněné.
  • Vodu: Použijte destilovanou vodu, aby se vaše směs neznehodnotila bakteriemi nebo jinými nečistotami.
  • Nádobu: Můžete použít skleněnou nebo plastovou nádobu s víkem, která se dobře uzavírá.

Jak na to

Začněte tím, že do nádoby nalijete alkohol a přidáte vonné oleje. Poměr alkoholu a vonných olejů by měl být zhruba 3:1. Pokud chcete silnější vůni, můžete poměr změnit. Důležité je ale dodržet určitý poměr, aby se vám vůně nepřehnala.

Například, pokud máte 100 ml alkoholu, měli byste přidat asi 30 ml vonného oleje.

Poté směs dobře protřepejte a nechte ji stát asi 24 hodin na chladném a tmavém místě, aby vonné oleje mohly zaujmout své místo v alkoholu. Po 24 hodinách směs protřepejte a přidejte pár kapek destilované vody, aby se zjemnila.

Některé vonné oleje jsou velmi silné a mohou podráždit kůži. Proto je dobré směs testovat na malé části pokožky, než ji použijete na celém těle.

Jak použít vlastní domácí parfém

Vlastní parfém si můžete nanášet na kůži pomocí spreje nebo pomocí pumpičky. Pokud nemáte sprej nebo pumpičku, můžete použít vatový tampon a potřít jím své pulzní body – za ušima, na krku a na zápěstích.

Pamatujte si, že vůně vašeho parfému bude méně intenzivní než u komerčních produktů, ale bude mít přesně tu vůni, kterou jste si sami vybrali a vytvořili.

Vyrobte si vlastní domácí parfém a ušetřete své peníze i přírodu. Budete mít vlastní originální vůni, která bude přírodní a bez chemických látek.

Navštivte naši stránku a najděte inspiraci pro domácí výrobu a úpravu nábytku.