Prkénka – nenahraditelný pomocník při vaření i řemeslech


Prkénka jsou univerzálním pomocníkem v kuchyni i při různých řemeslech. Díky svému designu a materiálu jsou velmi praktická, vydrží dlouho a jsou hygienická. V tomto článku vám přinášíme tipy na to, jak je využít nejefektivněji.

1. V kuchyni

Použití prkénka v kuchyni je nekonečné. Můžete na něm krájet ovoce, zeleninu, maso, sýry a další suroviny. Díky tomu, že jsou prkénka z různých druhů dřeva, můžete si vybrat to, které vám nejvíce vyhovuje. Prkénka z bambusu jsou velmi odolná a hygienická, prkénka z olivového dřeva zase velmi elegantní a odolná.

Prkénka jsou také skvělým podkladem pro servírování jídel. Na prkénku můžete podávat sýry, uzeniny, ovoce, zeleninu a další pochutiny. Pokud si pořídíte prkénko s drážkou, můžete na něj položit pečivo a na druhé straně krájet suroviny.

Další výhodou použití prkénka v kuchyni je, že chrání váš nábytek před poškrábáním. Pokud použijete prkénko jako podložku pod horký hrnec nebo pánvi, chráníte tak váš stůl nebo kuchyňskou linku.

Jak správně pečovat o prkénko v kuchyni?

Prkénka vyžadují jistou údržbu, aby vydržela co nejdéle. Nejvíce záleží na tom, z jakého materiálu je prkénko vyrobené. Pokud máte prkénko z bambusu, stačí ho otřít vlhkým hadříkem a nechat vyschnout. Prkénka z olivového dřeva vyžadují větší péči. Po každém použití je třeba prkénko otřít mýdlovou vodou a poté osušit. Občas prkénko potřete olejem, aby si zachovalo svou krásu a lesk.

2. V řemeslech

Prkénka jsou také velmi užitečným pomocníkem v různých řemeslech. Využít je můžete například při ruční výrobě šperků. Na prkénko si položíte všechny potřebné suroviny a nástroje a můžete se pustit do práce. Prkénko vám zároveň poslouží jako ochrana proti poškrábání stolu nebo pracovní plochy.

Prkénka jsou vhodná i pro modeláře. Na prkénko si můžete položit všechny potřebné nástroje a materiály a můžete se pustit do tvorby. Prkénko vám zároveň poslouží jako ochrana proti poškrábání stolu nebo pracovní plochy.

Další výhodou použití prkénka v řemeslech je, že chrání váš nábytek před poškrábáním. Pokud použijete prkénko jako podložku pro řezání nebo pro práci s nástroji, chráníte tak váš stůl nebo pracovní plochu.

Jak správně pečovat o prkénko v řemeslech?

Prkénka v řemeslech vyžadují podobnou péči jako prkénka v kuchyni. Po každém použití je třeba prkénko otřít vlhkým hadříkem a nechat vyschnout. Pokud je prkénko velmi znečištěné, můžete ho otřít mýdlovou vodou. Občas prkénko potřete olejem, aby si zachovalo svou krásu a lesk.

Pokud hledáte kvalitní prkénka, navštivte náš eshop.